Тюнінг приборки Forester SH. Заміна шкали.

совершенствуем наши машинки вместе или как нам сделать самолет..
Відповісти
SCman
Новичок
Новичок
Повідомлень: 14
З нами з: 16 грудня 2019, 20:53
Reputation: 3
My car: forester 2.0X
Меня зовут: Степан
Card Number: 0

Тюнінг приборки Forester SH. Заміна шкали.

Повідомлення SCman » 11 березня 2020, 22:43

Все починалось «стандартно»…
IMG_20200115_160107448.jpg
-Чому вона синя???(((
Потім було знайдено «шикарну» заміну, оптітрон від рестайл СШ 12року.
664942cceff6.jpg
Але…. Завжди є але :(
1.ДУЖЕЕЕ важко знайти
2.Потрібно одразу купувати ТРІП комп’ютер від рестайлу
3.Потрібно прошивати ключ і пробіг
4.І саме головне - ціна від 300$.

Почитавши форуми, було знайдено альтернативу - заміна шкали.
48f4cbes-960.jpg
cIAAAgBIUuA-960.jpg
ХОЧУ ОДРАЗУ ПОПЕРЕДИТИ, якщо ви перфекціоніст або не маєте достатніх вмінь і впертості - НЕ БЕРІТЬСЯ за заміну шкал. Вмене процедура заміни, яка мала зайняти 3 години, врезультаті зайняла 3дні + ще одна приборка (для дослідів і на запчастини) 500грн + "Відро" нервів.

Було знайдено компанії які займаються друком шкал. Обрано CARSCALE. Зроблено макет. Вартість шкали + пересилка приблизно1000грн.
Почитавши форуми, зрозумів, що все не так складно. Потрібно знімач стрілок (ОБОВ'ЯЗКОВО) і прямі руки (ОБОВ'ЯЗКОВО).

І так - дизайн шкали погоджено, шкала замовлена. Через 20 днів шкала в мене
IMG_20200220_110017478.jpg
Знімаємо приборку і йдемо розбирати…
IMG_20200220_123629301.jpg
Знімаємо маску.
Знімаємо ковпачки стрілок. Акуратно через тряпочку чайними ложечками підважуємо кришечки рівномірно з двох боків.
Знімачем АКУРАТНО знімаємо стрілку, щоб вісь обов'язково залишилась в моторчику. Ця процедура дуже відповідальна та важлива!!! В мене вісь зйомника була затовста (1.5мм) потім затонка ((( 1мм, через це було пошкодженно одну стрілку ( ось і перша літра нервів). Бл.., ну як так? Чому? Навіщо я все це почав? %$&**&89иг… Але дороги назад вже не було :). Зрештою допрацював зйомник. Вісь 1.5мм, кінець 10мм зточено до 0,9мм. Входить і позиціонується чудово. Знімаються стрілки легко та з посмішкою.
Якщо ви всеж-таки вирвали стрілку з вісью - не біда. Регулювання стрілок дуже інформативно описав Papasl на Drive2. Велике йому спасибі, а також AlekseyKuraedov. Пізніше на Ютуб знайшов чудове відео murmurrka.
Є неточність!!! - всі стрілки потрібно виставляти так:
ПЕРШ ЗА ВСЕ одіньте чорні ковпачки на стрілки!!!! Вони одіваються дуже туго, тому ви обов'язково впхнете стрілки глибше ніж потрібно. Врезультаті вони, як вийшло в мене, будуть терти в шкалу і не будуть освічувати кола по краю ковпачків))). Прийдеться знімати знову, а оскілки не буде зазору в 2мм, то важко буде вставити ложки, щоб зняти ковпачки, так ,щоб не подряпяти шкалу((((.
Виймаємо стрілку з вісью, кілька разів, вмикаємо і вимикаємо запалювання. Робимо з паузами, чекаємо, коли прилади здійснять кола.
Далі треба відчути. Спочатку стрілку встромляємо в корпус моторчика, при вимкненому запаленні, в позначці НУЛЬ. Спочатку вона йде легко вниз і не фІксується (вільно обертається на 360).Потім вона почне помітно упиратися в перший ротор (можливо інша назва деталі). Він служить для виставлення нулів. Як тільки відчули опір, встромляємо стрілку зовсім небагато 1-2мм. Якщо сумніваєтеся, можете себе перевірити. Стрілка вже не буде обертатися на 360 градусів, вона буде упиратися десь на 320 градусах, значить все правильно.Потім повертаємо стрілку в максимальні покази НА ШКАЛІ (повний бак, максимальні оберти, 240км/г) і встромляємо до кінця. Вона входить в другій ротор, який по команді мікрокомп'ютера обертає стрілку. Тепер повертаємо стрілку на початкове положення 0 і вмикаємо запальвання. Якщо все встало добре (стрілки не тремтять), але не стоять ідеально в нуль, провертаємо стрілку на осі, щоб добитись точного позиціювання
Фото знімача стрілок
IMG_20200302_180111297.jpg
Після того, як зняли стрілки, знімаємо синю шкалу. Тепер обережно знімаємо декоративні хромовані кільця. Я обережно підважував їх по колу. Переставляємо їх на нову шкалу та проклеюємо або пропаюємо і, якщо ви не перфекціоніст, йдемо в машину виставляти стрілки і збирати. Отримуємо ось таку красу...
IMG_20200221_154144930.jpg
IMG_20200221_184307388.jpg
Перфекціоністи одразу помітять два недоліки: Шкала спідометра темніша ніж шкали Тахометра та Рівня палива((. Занадто ястраві надписи SPORT та CRUISE SET.
З надписами все просто - беремо білий матовий скотч і ліпимо квадратики, з внутрішньої сторони, на надписи. Надписи стають однотоними та приглушеними. Все просто - на оригінальній шкалі вони затемнені.
З підсвідкою все складніше :((((. На оригінальній шкалі тахометр і р.палива притемнені щоб вирівняти недостачу освітлення спідометра (хитрі японці). Шкала р.палива має 2 лед діоди, тахометра має 3 лед діоди, а велика шкала спідометра має також лише 3 лед діода.
Спочатку я вирішив зробити відбивач, щоб максимум світла попадало на шкалу спідометра.Це перший та простіший варіант.
IMG_20200224_122822710.jpg
IMG_20200224_130947856.jpg
IMG_20200224_140652204.jpg
Результат вийшов МАЙЖЕ задовільній. Напрягала лише, неоднорідність освітлення та затемнення в районі 140км/г.
Так як була придбана приборка для заміни стрілки, було вирішено спробувати вдосконалити підсвітку приборки. Для цього дослідив розпайку світлодіодів на приборці і знайшов спосіб допаяти два світлодіода (в сумі 5) на шкалу спідометра. Вийшло так…
IMG_20200303_142620866.jpg
IMG_20200303_142603379.jpg
Тепер НАЙГОЛОВНІШЕ. Перед тим як одівати стрілки ОБОВ'ЯЗКОВО ставимо перед установкою чорні ковпачки на стрілки!!! Ставимо шкалу і йдемо в машину. Заводимо,чекаємо, щоб прибори пройшли круги та встали в нулі і надіваємо стрілки не повністю - чуть-чуть приблизно 2мм. Тахометр і спідометр - стрілки ставимо строго на нуль, р.палива ставимо на дійсний рівень. Коли наживили стрілки кілька разів вмикаєм/вимикаєм запалювання щоб впевнитись, що стрілки встановлені вірно, не трясуться і повертаються чітко в нулі. Я почав заміну шкали коли в баку було +/- 10л.. Після покатався, щоб загорілась лампочка р.палива і точно налаштував стрілку на "червону зону". Також впевнився, що стрілки тахометра і спідометра показують вірно і встановлені правильно. Коли впевненні, що стрілки встановленно вірно - одіваємо стрілки повністю З ЗАЗОРОМ 2мм до шкали!!! Фінальний раз, заводимо авто і переконуємось, що стрілки не з'їхали.
Після цього знімаємо приборку і (я використовував засіб для миття зеркал) протираємо стрілки та шкалу від пилу та слідів пальців. Протираємо шкло приборки з середини від пилу і ворсинок. Тепер збираємо приборку і монтуємо. Ура!
IMG_20200303_190022952.jpg
IMG_20200303_185946071.jpg
IMG_20200303_185938381.jpg
IMG_20200303_185921162.jpg
Тепер я задоволений! *GG* *GG* *GG* Краса та гармонія. beach Якщо залишились запитання, або потрібна приборка на досліди або запчастини - звертайтесь.
П.С. Прошу вибачення за неточності та граматичні помилки. Практики написання мануалів не маю, але хотів допомогти одноклубникам.
Востаннє редагувалось 12 березня 2020, 17:12 користувачем SCman, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Giz
Понимающий
Понимающий
Повідомлень: 805
З нами з: 28 серпня 2011, 20:32
Reputation: 1
My car: Forester 2.5 T
Меня зовут: Андрей
Card Number: 196
Звідки: Одесса

Re: Тюнінг приборки Forester SH. Заміна шкали.

Повідомлення Giz » 12 березня 2020, 10:24

Круто получилось!

Аватар користувача
hamiak
Участник
Участник
Повідомлень: 209
З нами з: 07 грудня 2016, 11:24
Reputation: 1
My car: SH 2.0D 2010
Меня зовут: Андрей
Card Number: 0
Звідки: Николаев

Re: Тюнінг приборки Forester SH. Заміна шкали.

Повідомлення hamiak » 16 березня 2020, 11:59

Шикарный результат.

Аватар користувача
Adver
Понимающий
Понимающий
Повідомлень: 701
З нами з: 18 червня 2008, 13:36
Reputation: 1
My car: Forester 2.5 Tурботазик
Меня зовут: Dima
Звідки: Киев

Re: Тюнінг приборки Forester SH. Заміна шкали.

Повідомлення Adver » 19 березня 2020, 19:15

Капец)))
я, конечно, йопнутый на свете (купил на 1к долл би-лед линзы с лазером 4 шт. - скоро выложу результаты), но такой перфекционизм уважаю не менее)
столько нервов и времени! Я бы сдался))))
респект!!!

Oleg B
Совет Клуба
Совет Клуба
Повідомлень: 6770
З нами з: 06 червня 2008, 23:06
Reputation: 3
My car: Forester 07 2.5T,6MT FSTI,APS FMIC,APS DR-55,Kelford 272
Меня зовут: Олег
Card Number: 55
Звідки: Kyiv
Контактна інформація:

Re: Тюнінг приборки Forester SH. Заміна шкали.

Повідомлення Oleg B » 20 березня 2020, 00:57

Панове, на Форумі є репутація, плюсуйте автору в перше повідомлення.

Відповісти

Повернутись до “Тюнинг”